فن سانتریفوژ بکوارد مکش از یک طرف مدل BS

مشخصات فنی

 پروانه ( Wheel )
پروانه  دستگاههای سری BS با بالکهای مدل بکوارد  از جنس ورق  ST-37  بصورت کاملا جوشکاری شده با پوشش رنگ کوره ای هستند.
بالانس استاتیک و دینامیک طبق استاندارد ISO 1940  انجام میشود.
بدنه (Housing)
این فنها در سه کلاس  طبق استاندارد AMCA از نظراستحکام بدنه ساخته میشوند.بدنه فن از جنس ورق گالوانیزه  اتصال به صورت نواری و کشویی فقط برای کلاس I و یا از ورق آهن  ST-37  با پوشش رنگ کوره ای  است و استفاده از انواع آلیاژهای دیگر ورق مصرفی و انتخاب نوع پوشش دستگاه و ضخامت آن طبق  سفارش  انجام میگیرد.
شفت ((Shaft
شفت دستگاه از جنس ck-45  است و برای جایگیری قطعات دیگر با تلرانس مناسب دقیقا تراشکاری میشود.
شفت از جنس انواع فولاد ها و یا پوشش شفت با لاک ضد خوردگی بنا به سفارش انجام میشود.
 یاتاقانها (Bearings )
یاتاقانها  از نوع بلبیرینگی شیار دار به صورت خود تنظیم  و یا با پوسته یک تکه و یا دو تکه  و یا از نوع رولبیرینگ
با سیل از هر دو طرف برای کاربردهای مختلف استفاده میشوند.
یاتاقانها در ابتدا روغن کاری میشوند و در صورت نیاز به روغن کاری باید توسط گریس پایه لیتیم مناسب در تمام دماهای کاری مجاز فن ، روغن کاری شوند.

معرفی
دستگاههای سری BS فنهای سانتریفوژ با راندمان بالا با پره بکوارد (خم به عقب) با مکش از یک طرف (SWSI ) هستند و برای مکش و یا دمش هوا در محیط های مسکونی و صنعتی مناسب هستند.
فن های سانتریفیوژ بکوارد از جمله فن های پر کاربرد در مکانهای مسکونی ، تجاری و  صنعتی است. ویژگی های این نوع از هواکش های سانتریفیوژ باعث شده که افراد بسیاری  اقدام به خرید و نصب هواکش سانتریفیوژ  بکوارد یا اگزاست فن برای محل فعالیت خود کنند

ظرفیت و محدودیت های ابعادی فن
ممکن است شما بدانید چه مقدار هوا باید توسط فن منتقل شود. همچنین ممکن است شما از میزان افت فشار هوا در سیستم کانال و اگزاست که فن باید بر آن غلبه کند و میزان بازده فن اطلاعی نداشته باشید. با این حال ، اطلاعات عمومی زیر ممکن است مفید باشد:
اندازه فن باید توسط نیازهای عملکردی تعیین شود. اندازه و محل ورودی ، وزن فن و سهولت نگهداری نیز باید در نظر گرفته شود. کارآمدترین اندازه فن با بیشترین راندمان فن ممکن است متناسب با فضای فیزیکی موجود نباشد.
در سایز های کوچکتر  ، موتور توسط سازنده کوپل  و نصب می شود (اتصال مستقیم). در سایز های  بزرگتر ، موتور جداگانه و بصورت  کوپلینگ  یا به طور غیر مستقیم توسط پولی و  تسمه راه اندازی می شود.
فن های  با اتصال مستقیم  Direct Drive مجموعه ای جمع و جورتر را ارائه می دهند و و با سرعت نامی الکتروموتور کار میکنند.. سرعت فن به دور موتور موجود محدود می شود. ظرفیت هوادهی در حین ساخت تنظیم می شود.
فن های پولی تسمه Belt Drive انعطاف پذیری در تنظیم سرعت فن را ارائه می دهند. سرعت را می توان با تغییر نسبت پولی ها تغییر داد. این انعطاف پذیری ممکن است در بعضی مواردی که نیاز به ایجاد تغییر در ظرفیت سیستم یا فشار مورد نیاز توسط تغییرات شرایط ، طراحی هود ، مکان تجهیزات یا تجهیزات تمیز کننده هوا وجود دارد ، مهم باشد.
• معمولاً یک فن انتخاب می شود که بتواند جریان هوا (حجم هوادهی و فشار) مورد نیاز را در  80٪ سرعت نامی کامل آن تأمین کند. با این وجود موتور انتخاب شده باید توانایی تحمل اسب بخار مورد نیاز برای دستیابی به آن سرعت نامی را داشته باشد (یعنی افزایش 20 درصدی سرعت).
ایمنی
محافظ های ایمنی برای تمام نقاط دوار مانند   ورودی ، خروجی ، شافت ، درایو و دریچه های بازدید  لازم است.
هواکش بکوارد فن هود

میزان تولید صدای فن

به جز دستگاههای فن با سرعت کم، فن ها معمولاً پر سر و صدا هستند. سر و صدا می تواند باعث حواس پرتی ، تحریک کننده اعصاب و یا آسیب رسان به گوش شود. صدای فن می تواند هم در گیاه و هم در آسایش همسایگان مشکل ساز شود. تولید کنندگان فن  میبایست میزان صدا را برای محصولات خود اعلام کنند . و هنگام انتخاب فن باید این سطح صدا را در نظر گرفت.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فن سانتریفوژ بکوارد مکش از یک طرف مدل BS”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فن سانتریفوژ بکوارد مکش از یک طرف مدل BS”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *